איך לבחור מוצרי פרסום

המערך הארגוני בעסק דורש תקציב פרסום, תפקידו העיקרי של הפרסום הוא להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאלים חדשים ושימור הלקוחות הקיימים.

אחת הדרכים להגיע למטרות אלו היא מוצרי פרסום של העסק,מוצרי פרסום אלו יוצרים אינטגרציה חזקה עם הלקוח הפוטנציאלי ומזכירים לו את המוצרים והשירותים אותם אנו מספקים.
במאמר זה נבחן אלו מוצרי פרסום מתאימים ביותר עבור העסק שלנו.

מוצרי פרסום שלב ראשון – בחירת קהל היעד.
בשלב הראשון בבחירת מוצרי פרסום אנו צריכים לאפיין את לקוחותינו ולדעת אילו מוצרי פרסום מתאימים להם, אין טעם להוציא כסף עבור מוצרי פרסום שלא יהיו שימושיים עבור לקוחתנו לדוגמא: מוצרי פרסום נרתיק לסיגריות ממותג בלוגו החברה, אינו מתאים אם לקוחותינו הינם רשת מעדני כושר וחוות בריאות או בתי חולים.

תחילה נסנן את קהלי היעד ( לקוחותינו ) וננסה למצוא את המכנה המשותף הרחב ביותר בניהם לדוגמא: עסקים בשלבים הבאים נצמצם את תחומי המכנה משותף עד הרמה המקסימלית, מומלץ בחום לא להיות "נעולים" על מוצר אחד עבור כל הלקוחות אלא להתאים את מוצרי הפרסום עבור כל קבוצה וקבוצה בנפרד.

מוצרי פרסום שלב שני -  קביעת התקציב עבור מוצרי פרסום 
שלב זה הוא אחד השלבים החשובים ביותר המאפשר לנו לווסת נכון את התשלום על מוצרי הפרסום  מול תועלתם, כלל אצבע המנחה אותנו בשלב זה הוא מינימום הוצאה מקסימום תפוקה, אנו רוצים לקבל תמורה מקסימלית בשתי המטרות העיקריות חשיפה ללקוחות חדשים ושימור לקוחות קיימים.
מצד שני אסור להיות "גרידים" וכחלק מהתאמת המוצר לקהל היעד, חייב להתאים את מוצרי פרסום לפי רמת הלקוח כדי לא לגרום לפרסום שלילי ובזבוז כסף מיותר לדוגמא: משרוקיות תוצרת סין בעלות של חצי ₪ ליח' מתאים לגננות לחלוקה בגנים ואינן מתאימות למשרד עו"ד יוקרתי.

מוצרי פרסום שלב שלישי – בחירת מוצרי פרסום 
בשלב זה אנו מגיעים להכרעה הסופית של המוצר היעיל ביותר ש"יעשה את העבודה" בצורה הטובה ביותר עבורנו,
שלב זה נתמך ומתאפיין עי' שני הסעיפים הקודמים לו (קבוצת מיקוד, התאמת המוצר לפי התקציב) 
נתון נוסף שמתווסף למכלול השיקולים הוא גורם הזמן, הזמן הוא גורם משפיע ביותר ויכול לעשות את ההבדל בין הצלחה מסחררת לכישלון צורב, כאשר אנו נותנים כמתנה מוצרי פרסום עבור מועד המתקרב, חג, יום הולדת, שנה חדשה וכו' יש משמעות קריטית לזמן לדוגמא: נבחר את הגדה לפסח כדוגמא למוצרי פרסום, נשקיע בעיצוב, באריזה לא נחסוך וניתן את המתנה היפה והמושלמת ביותר ללקוחותינו את לא ניקח בחשבון את מערך ההפצה וההגדות יגיעו אל יעדן לאחר חג הפסח – כל המאמץ וההשקעה ירדו לטמיון ולכן צריך להיערך כמה חודשים מראש לכל הפקה וחלוקה וזכרו: כל המקדים זוכה! ביחס אישי, בנחת, במחירים נוחים יותר, והידיעה שהקדמת את כל המתחרים שלך ומתנה שלך כבר יושבת על השולחן של הלקוח.

מוצרי פרסום שלב רביעי – מיתוג המוצר 
השלב האחרון והמהנה ביותר הוא מיתוג המוצר הרגשת הסיפוק מלראות את הלוגו של העסק שלך מופיע על גבי מוצרי פרסום היא הרגשה נפלאה.
עם זאת כפי שציינו בסעיפים הקודמים מטרות מוצרי פרסום הן חשיפה ללקוחות חדשים ושימור לקוחות קיימים מוצרי הפרסוםצריכים לעשות עבורנו את העבודה ולהזכיר ללקוח בכל זמן נתון את מוצרינו ושרותינו לכן אנחנו חייבים למתג את מוצרי פרסום.
מיתוג מוצרי פרסום מתבצע בהטבעת לוגו החברה או העסק על גבי מוצרי פרסום, על הלוגו להיות במקום גלוי ובולט אך לשמור על האסטטיקה של מוצרי פרסום ולא לכער אותם.

זה הכל להפעם אודות מוצרי פרסום בחירתם והתאמתם ללקוחתנו, עברו על ארבעת השלבים ורכשו עבור לקוחותיכם מוצרי פרסום שיעבדו עבורכם. בהצלחה!

 

logo בניית אתרים